A kutatók szerint a kapcsolat dinamikája a kulcs. Ez azt jelenti, hogy a párok közötti viszony sokkal fontosabb, mint a két résztvevő különálló személyisége. Biztos te is találkoztál már olyan párral, akik külön-külön teljesen ellentétes személyiséggel rendelkeznek, de valahogy mégis boldogok egymással.
Ez a kutatás arra világít rá, hogy a két ember személyisége valójában csak másodrendű kérdés. A lényeg, hogy ők ketten képesek-e létrehozni egy működőképes dinamikát, amiben természetesen előfordulhatnak viták, félreértések, sértődések, de a boldog pillanatok ezeket kompenzálni tudják. Ennek a dinamikának az a lényege, hogy a párok együtt jobban érezzék magukat, mintha egyedül lennének. Persze, ez így önmagában kissé elcsépeltnek hangzik, de ha jobban belegondolunk, sokan élnek úgy párkapcsolatban, hogy külön-külön jobban érzik magukat, mint együtt, de mégsem szakítanak, mert az egyedüllét megrémíti őket.
Az is fontos, hogy nem a nettó boldogság számít, tehát hogy kivel voltál a legboldogabb eddig életedben, hanem ennek a boldog időszaknak a hossza. Ha például a fellegekben jártál valakivel, akivel aztán fél év után megromlott a viszonyotok, akkor a vele való dinamika nem volt megfelelő. De ha találkozol egy olyan személlyel, akivel képes vagy hosszútávon is jól érezni magad minden más faktor ellenére, akkor az számít igazi sikernek.
Természetesen a kapcsolat dinamikáját az is nagyban befolyásolja, hogy a párod mennyire elégíti ki az igényeidet mind lelkileg, mind testileg. A kutatók szerint a párválasztásnál nem számít, hogy az a személy megfelel-e az elvárásaidnak, csak az, hogyan érzed magad a társaságában. Bármennyire is ragaszkodunk az eszményi társ ideájához, a valóságban nem létezik olyan, hogy tökéletes pár, és ezt bizonyítja ez a kutatás is.
Forrás: ridikul.hu